Stavět, stavět, stavět!
Dostupnost bydlení je v ČR extrémně nízká. Řešením je více stavět. Levicoví NIMBY ale říkají, že více bytů nestačí pro zvýšení dostupnosti bydlení, zvlášť pro lidi s nízkými příjmy. Co na to data?
Pravicový NIMBY je přímočarý = konzervativec, který blokuje rozvoj dopravy a bydlení, aby udrželi chudé lidi a menšiny mimo své klidné čtvrti. Existuje i levicový NIMBY. Noah Smith dobře popisuje kánon takového levicového NIMBYsmu:
1) Povolení soukromým developerům stavět byty za tržní ceny vede k výstavbě "luxusního" bydlení namísto "dostupného" bydlen…



